Vanematele

Tulumaksu tagastamisest

Lapsevanem, kes on maksnud õpilase eest õppemaksu ja soovib tagasi saada tulumaksu, peab edastama klubile vajalikud andmed hiljemalt iga aasta detsembri lõpuks

Õppeleping

Õppelepingu saavad sõlmida lapsevanemad, kelle laps käib vähemalt kaks korda nädalas treeningutel vastavalt tunniplaanile ja on vähemalt 8 – aastased, mille blankett saadetakse lapsevanema e-mailile allkirjastamiseks.
Õppelepingu sõlmimine on vajalik vastavalt Erakooliseadusele ( § 17), mis on aluseks tulumaksu tagasisaamiseks vastavalt Tulumaksuseaduse § 26.
Ilma õppelepinguta on võimalik käia ratsaspordiklubis kas eratundides või abonemendi alusel, maksta saab sularahas või panga ülekande kaudu vastavalt hinnakirjale. Klubiliikmetele on meil eriti soodsad hinnad! Tulumaksu tagastus antud juhul ei kehti.

Õppemaks

Õppemaks tuleb tasuda panga ülekandega, selgitustes ära märkida lapse nimi ning millise kuu eest tasutakse.
 

VÄIKELASTE TREENINGUD

Ponirühma tundides lapsed vanuses 3-8 eluaastat (vahel ka vanemad lapsed), kes alustavad ratsatreeningutega, vajavad pidevat tähelepanu trennis ning neid ei saa paigutada suurde gruppi. lapsevanemal (või saatjal) peab olema valmidus poni kõrval kaasa kõndida.

Riietus

Kuna lapsed ei oska kiivri olulisust tihti hinnata, on lapsevanematel ja treeneritel samuti oluline roll veenduda, et kõikidel lastel hobuse seljas kiiver peas oleks.
Turvanõuetest lähtuvalt on peas kiiver. Kaska alt ei tohi lahtised juuksed lehvida Võib kasutada oma rattakiivrit, maneežis on olemas ka üldkasutatavad ratsakiivrid. Hiljem on soovitav isiklik kaska muretseda.
Käte kaitsmiseks hästi soobivad õhukesed töökindad.
Turvavest (on alati soovitav!) ratsanikul peab seljas olema selline riietus, mis võimaldab treeneril jälgida tema istakut.
Seljas pikkade varrukatega rühti jälgiva lõikega särk, pusa, dressipluus, fliis, talvel jope või soe vest.
Jalas soovitavalt ratsapüksid, esialgu sobivad ka hästi istuvad kitsama säärega, mittelibedast materjalist pikad püksid. Ratsutamispüksid ei tohi olla kilematerjalist, paksude siseõmblustega ega ka liiga suured (laiad), ja võiksid olla kas liibuvad või alt kummiga, et püksisääred ratsutamise ajal üles ei keriks.
Kinnistel jalanõudel võiks olla konts, mis takistab jala libisemist jaluses. Saabastel sile tald, konts 1-3 cm, sääred ulatuma allapoole põlve või lühikesed saapad ja säärised
Pükste peale võib tõmmata põlvikud või spetsiaalsedsäärised, mis hoiavad püksisääre tihedalt ümber jala ja võimaldavad paremini jalgadega sadulast kinni haarata.
Kui ratsanik kannab prille, siis peaksid need olema kinnitatud kummiga või muul viisil, et nad ei segaks ratsanikku tunni käigus.